SuperSport Hrvatska nogometna liga, 33. kolo, 06.05.2023, 19:10 h, Rujevica
Suci: Igor Pajač, Jerko Crnčić, Mile Varivoda
2:2(0:1) Istra 1961
Advan Kadušić 31'
Monsef Bakrar 50'
Istra 1961

Dramatičan dvoboj na Rujevici: Istra imala tri boda u džepu do 97. minute, Ampem zabio za remi

Mihaela Bradovski • subota, 06.05.2023.

Potpuno drugačiji dvoboj od onog u Velikoj Gorici poslijepodne, viđen je na Rujevici. Četiri pogotka, isključenje, kazneni udarac, niz prilika i 11 minuta sudačke nadoknade. U konačnici Rijeka i Istra 1961 podijelili su po bod...

Puno toga događalo se na Rujevici u dvoboju između Rijeke i Istre 1961, da je netko gostima prije susreta ponudio bod, možda bi na njega i pristali, ali nakon što su do 97. minute imali vodstvo, zasigurno nisu presretni, unatoč činjenici da su imali igrača manje većim dijelom susreta.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Lovro Majkić još jednom je radio čuda na golu Istre, obranio je puno toga, međutim gosti ipak nisu izdržali pritisak Riječana i na kraju je domaćin došao do boda.

Rijeka je od početka bila opasnija, a prvu veliku priliku imala je u 17. minuti kada je Hodža povukao napad i proigrao Frigana koji je bio sam pred Majkićem, ali odlučio se potražiti Hodžu, napravio je to loše i prilika je propala.

Istra je povela u 31. minuti. Lisica je odlično prošao kroz domaće redove, dao loptu u sredinu gdje do nje dolazi Vukčević, on je vraća preslabo prema Labroviću, vratar Rijeke uklizava na loptu, ali samo pogađa u Kadušića od kojeg se lopta odbija u mrežu.

Šest minuta kasnije Istra ostaje s igračem manje. Frigan je ušao ispred Galilee koji ga nije mogao zaustaviti bez prekršaja, on to i čini te opravdano zarađuje drugi žuti karton.

U drugom dijelu Rijeka je počela pritiskati, ali do pogotka je došla Istra. Lakoćom je ispadala domaća obrana, od prve dugačke lopte pa do duplog pasa Bakrara i Kadušića, Alžirac je došao sam pred Labrovića i lako zabio za 2:0 u 50. minuti.

Rijeka je pritisnula i krenula po pogodak, nizali su se pokušaji Selahija, Obregona, Frigana, Ampema, ali Majkić je fantastično branio.

Kada već nije išlo iz igre, Rijeka je do pogotka došla iz kaznenog udarca. Marešić i Obregon bili su u duelu, Obregon pada, a Pajač sudi na 11 metara. Miran izvođač bio je Matija Frigan.

Do kraja susreta Rijeka je pokušavala pritisnuti, ali bilo je dosta nervoze na obje strane i malo pravog nogometa. Međutim u 97. minuti ipak je došla do gola. Banda je ubacio s lijeve strane, lopta je došla do Ampema koji iz blizine zabija.

Ostalo je tih 2:2, a vrijedi zabilježiti i kako se vratio Ante Erceg nakon devet utakmica suspenzije. Zaradio je žuti karton, razbijena mu je arkada, borio se, ali nije došao do prave prilike.