Juventus se spasio od poraza duboko u sudačkoj nadoknadi, Romi prednost protiv Bayera

Branimir Korać • četvrtak, 11.05.2023.

Odigrani su prvi polufinalni susreti Europske lige, a sve je i dalje otvoreno. Juventus i Sevilla su remizirali dok Roma ima malu prednost protiv Bayer Leverkusena...

Juventus je bio na rubu poraza u susretu protiv Seville, ali uspio se izvući i doći do remija golom u 97. minuti. Kada se već činilo da će Sevilla odnijeti pobjedu iz Torina, dobro prebačena lopta na drugu vratnicu i praktički unesena u mrežu.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sevilla je odigrala vrlo dobru utakmicu, posebno ako se uzme u obzir kakva joj je sezona. U Torinu je u dobrom dijelu susreta nadigrala domaćina.

Nakon nekoliko propuštenih prilika u ranoj fazi susreta, Youssef En Nesyri u 26. minuti doveo je Sevillu u vodstvo.

Nedugo nakon toga igru je zbog ozljede morao napustiti Lucas Ocampos, ali Sevilla je i dalje izgledala dobro.

U 97. minuti Juventus je ipak poravnao, ubačena lopta u 16 metara na drugoj vratnici bio je Federico Gatti koji zajedno s loptom ulazi u mrežu.

Ivan Rakitić kod gostiju je igrao cijelu utakmicu.

U drugom susretu igralo se posve ravnopravno, a na kraju je Roma stigla do pobjede protiv Bayer Leverkusena koji je svladan s 1:0.

Rimljani su tako stekli barem malu prednost i nastavljaju se nadati kako dvije sezone zaredom mogu do europskog trofeja.

Pobjedu Romi osigurao je Edoardo Bove golom u 63. minuti.