West Ham preokretom do prednosti protiv Alkmaara, neočekivani poraz Fiorentine

Branimir Korać • četvrtak, 11.05.2023.

Basel i West Ham osigurali su pobjede u prvim susretima polufinala Konferencijske lige. Basel je iznenadio u gostima Fiorentinu, a West Ham je preokretom svladao AZ Alkmaar...

West Ham je zasluženo odnio prednost iz prvog dvoboja protiv AZ Alkmaara, ali može žaliti što nije i uvjerljivije slavio. Englezi su se našli u zaostatku u završnici prvog dijela i slavili su preokretom, ali osim dva pogotka, puno toga su i promašili.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Alkmaar je poveo u 41. minuti preko Tijanija Reijndersa, a u drugom dijelu West Ham je zasluženo okrenuo rezultat.

U 67. minuti Saido Benrahma je pogodio za poravnanje na 1:1, a deset minuta kasnije Michail Antonio zabija za preokret.

West Ham je do kraja mogao ido trećeg pogotka, ali nije uspio povećati prednost te Alkmaar može biti u konačnici i zadovoljan rezultatom.

Veliki rezultat ostvario je Basel koji je u gostima kod Fiorentine slavio s 2:1. Domaćin je u susret ušao kao favorit i glavni kandidat za osvajanje Konferencijske lige, ali već sada je u problemima.

Na poluvremenu nije bilo naznaka da bi se ovakvo što moglo dogoditi, Fiorentina je povela golom Arthura Cabrala i imala potpunu kontrolu.

Međutim u nastavku susreta Andy Diouf prvo je izjednačio, a onda je u sudačkoj nadoknadi Mohamed Amdouni osigurao pobjedu Baselu.

Josip Brekalo igrao je od 73. minute umjesto Nicolasa Gonzaleza.