SuperSport Hrvatska nogometna liga, 34. kolo, 13.05.2023, 17:00 h, Gradski stadion u Poljudu

Branimir Korać • subota, 13.05.2023.

Hajduk je bez ikakvih problema stigao do pobjede protiv Osijeka koji je doputovao na Poljud tražeći bodove koji su mu neophodni u borbi za Europu, međutim Hajduk je dominirao i vrlo uvjerljivo slavio...

Nikakvih problema nije bilo za Hajduk u dvoboju protiv Osijeka. Tomasova momčad u obrambenoj fazi izgledala je dosta nesigurno, domaćin je lako dolazio do prilika i pobjeda Hajduka na kraju je mogla biti i izraženija.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Osijek s druge strane nije dolazio s dovoljno igrača u završnicu dok je imao još aktivan rezultat, Mierez je uglavnom bio usamljen i nije mogao previše napraviti.

U prvih 25 minuta nije bilo previše opasnih situacija, a onda je krenulo. Benrahou je ubacio iz kornera, Awaziem puca glavom, Omerović s gol linije odbija. Nova prilika za Benrahoua koji ponovno ubacuje iz kornera, ovaj put Awaziem usamljen iz voleja s pet metara pogađa za 1:0.

Osječani su imali ogromnih problema s ubačajima u njihov kazneni prostor, praktički svaki put nastala je panika i Hajduk je mogao na odmoru imati i uvjerljiviju prednost.

Odmah na početku drugog dijela novi zicer za Splićane, Mlakar je pucao s peterca, ali visoko preko gola.

Pritisak je trajao i obrana gostiju nije izdržala. U 50. minuti ubačena lopta na peterac, Pukštas je bio na njoj, Malenica odbija, ali samo do natrčalog Melnjaka koji pogađa kut za 2:0.

Odmah nakon gola Mlakar je imao još jednu sjajnu priliku nakon asistencije Benrahoua, Malenica brani, ali u 62. minuti i Mlakar napokon zabija. Prvo je pokušao dodati u sredinu, lopta mu se vratila i onda je opalio snažno u suprotni kut za 3:0.

Do kraja susreta moglo je biti pogodaka na obje strane, a najbliže golu bili su gosti u 92. minuti. Špoljarić je pucao, Awaziem je malo skrenuo loptu, dovoljno da pogodi vratnicu umjesto mreže, na odbijenu loptu natrčao je Mierez i poslao je preko gola.

Završilo je 3:0, uvjerljivom i zasluženom pobjedom Hajduka.