SuperSport Hrvatska nogometna liga, 34. kolo, 14.05.2023, 17:00 h, Gradski stadion Varaždin, gledatelja: 1662
Suci: Ante Čulina (Zagreb), Dario Kolarević (Zagreb), Dominik Benković (Zaprešić)

Branimir Korać • nedjelja, 14.05.2023.

Rijeka je u 34. kolu SuperSport HNL-a gostovala kod Varaždina i upisala je poraz 2:0. Domaćin s tom pobjedom nastavlja bitku za treće ili četvrto mjesto.

Vrlo zanimljiv dvoboj u Varaždinu, susret od velikog značaja i za domaćina i za Rijeku. Varaždin je trebao bodove koji bi ga i dalje držali u utrci za europskim pozicijama, a Rijeka je pak imala priliku i matematički osigurati Konferencijsku ligu.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U konačnici u vrlo borbenom i zanimljivom dvoboju bolji su bili domaćini koji su slavili s 2:0 golovima Domjanića i Teklića.

Rijeka je bolje otvorila susret i odmah pritisnula, ali nije bilo konkretnih prijetnji prema golu Zelenike, obrana Varaždina je izdržala te napade.

Na prvi udarac prema golu čekalo se praktički do 30. minute kada je Fran Brodić odlično opalio izvana, ali Labrović je jako dobro obranio. Deset minuta kasnije uzbuđenje na drugoj strani. Janković je poznat po dobrom udarcu što je pokazao i u ovoj situaciji, opalio je s više od 25 metara, Zelenika je malo dirao loptu, dovoljno da je skrene u gredu.

U drugom dijelu odmah je stigao pogodak. Varaždin je poveo 1:0, Jozo Stanić tek što je ušao odlično je ubacio s desne strane, a Domjanić glavom pogodio s nekih 6-7 metara.

Deset minuta kasnije Varaždinci dolaze do novog pogotka. Dobru loptu na lijevoj strani dobio je Pilj koji ulazi u 16 metara i krasno ubacuje u sredinu za Teklića koji briljantno iz voleja zabija za 2:0.

U nastavku susreta gosti su bili ti koji su puno više napadali i tražili novi pogodak, a Varaždin je do kraja imao tek jednu konkretnu priliku i to preko Brodića kada je bio sam pred Labrovićem, ali je Goda odbio njegov udarac ispred gol linije.

Rijeka je pak prijetila preko Frigana, ali njegov udarac glavom obranio je sjajno Zelenika. Bilo je tu još ponešto poluprilika, ali danas je obrana Varaždina odigrala na visokoj razini i spriječila veće neugodnosti.