Zimski sportovi

SP u hokeju: Finci se mučili s Francuskom, Kanada lako do pobjede

HINA, Mihaela Bradovski • srijeda, 17.05.2023.

Finska je kao domaćin, u Tampereu, vrlo teško svladala Francusku 5:3 (1:1, 2:1, 2:1) u ogledu 4. kola skupine A Svjetskog prvenstva u hokeju na ledu.

Francuzi su poveli golom Chakiachvilija već u prvoj minuti. Potom se rezultat okrenuli Pesonen i Oksanen, ali sve do kraja Francuzi su prijetili domaćinu. Novi kontakt Francuska je napravila u 50. minuti kada je Bertrand smanjio na 3:4, ali sve je odlučeno minutu prije kraja kada je Manninen postavio konačnih 5:3.

Igraj na utakmice SP-a u hokeju na ledu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Amerikanci su prvi na ljestvici skupine A s 12 bodova, dok uz utakmicu manje po osam imaju Danska i Švedska. Finska ima sedam bodova.

Kanada nije imala takvih problema te je lako pobijedila Kazahstan 5:1 (4:1, 0:0, 1:0). Dva pogotka za Kanađane je dao Crouse, a po jedan Weegar, Veleno i Blais. Na drugoj strani jedini je strijelac bio Beketajev.

Kanada je vodeća u skupini B s 11 bodova. Švicarska ima devet bodova, sedam ima Češka, a Latvija je na pet.

Najbolje četiri reprezentacije svake skupine izborit će plasman u četvrtfinale.