SuperSport Hrvatska nogometna liga, 35. kolo, 19.05.2023, 16:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Dario Bel, Marjan Tomas, Kristijan Novosel
Slaven Belupo
0:1(0:1) Hajduk
Jan Mlakar 37'
Hajduk

Zekić se oprostio od Koprivnice porazom, Leku brinu ozljede stopera uoči finala Kupa

Krešimir Milić • petak, 19.05.2023.

Hajduk je slavio na gostovanju u Koprivnici u utakmici 35. kola SuperSport HNL-a. Strijelac jedinog pogotka za pobjedu od 1:0 bio je Jan Mlakar u 37. minuti...

Zoran Zekić oprostio se od Koprivnice porazom. Najavio je svoj odlazak na kraju sezone trener Slaven Belupa, a ovo mu je bila posljednja utakmica na Kušek Apašu. Bolji je bio danas Hajduk minimalnom pobjedom od 1:0.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Kako je i u najavi utakmice rekao, Ivan Leko je u ovom susretu sve podredio finalu SuperSport Hrvatskog kupa sa Šibenikom koje je na rasporedu u srijedu. Odlučio je odmarati danas Livaju, Krovinovića i Melnjaka, a minute su upisali Letaj, Fossati i Anello.

I bez Livaje u prvih 11 Hajduk je dominirao protiv Slaven Belupa, a već u šestoj minuti dobru priliku za Sahitija kreirao je Benrahou. Atraktivno je potkopao loptu i uposlio Sahitija koji se odlučio šutirati iz voleja i promašio gol.

Zaprijetili su i domaći u desetoj minuti kad je napadač Slaven Belupa Perošević ušao u kazneni prostor i nakon duela sa Sigurom pao, ali sudac Bel pokazao je da nema jedanaesterca. Hajduk je ponovno bio opasan u 17. minuti kad je Pukštas glavom šutirao, a Sušak morao intervenirati. Opasno po domaće bilo je i u 25. minuti. Anello je proigrao Benrahoua koji je pokušao ubaciti iz prve u peterac, ali lopta je završila u rukama vratara domaćih.

Bila je to uvertira za gol Mlakara kojim će Splićani doći do vodstva u 37. minuti. Pukštas je proigrao Sahitija koji prizemno ubacio za Mlakara, a napadač je utrčao na prvu stativu i spremio loptu u mrežu za vodstvo 1:0.

Prvi dio završili su Splićani s devet udarca od kojih su četiri išli u okvir dok su domaćini završili s tek jednim. Nastavili su Splićani pritiskati i od početka drugog dijela, ali nekoliko opasnijih situacija nanizali su domaćini.

U 53. minuti je Perošević prošao Awaziema i Letaja na desnoj strani i ubacio u sredinu za Krstanovića koji je malo zakasnio na tu loptu. Minutu kasnije Zaprijetio je i Bašić iz daljine, što je Lučić obranio, a na odbijanac je naletio Marina i spremio ga u mrežu, no zgoditak je poništen zbog zaleđa.

Briga za Leku svakako su do kraja bile ozljede stopera Borevkovića i Awaziema. Borevković je morao napustiti igru nakon što je krivo doskočio na nogu u 75. minuti pa ga je zamijenio Vušković. Gležanj je uganuo i Awaziem u drugoj minuti sudačke nadoknade, ali je unatoč bolovima uspio završiti utakmicu.

Više će Leko znati o stanju svojih stopera svakako u narednim danima nakon liječničkih pretraga, a njihovo stanje važno mu je svakako zbog finala Kupa koje im slijedi. Hajduk je ovom pobjedom samo poveća bodovni konto na drugom mjestu koje je potvrdio još u posljednjem derbiju s Dinamom, dok je Slaven Belupo ispao iz svake kombinacije za Europu.