SuperSport Hrvatska nogometna liga, 35. kolo, 21.05.2023, 17:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj

Petar Jenjić • nedjelja, 21.05.2023.

Lokomotiva je na domaćem terenu slavila protiv Istre 1961 i tako Puljane ostavila bez svih šansi za europske pozicije uoči posljednje kola SuperSport HNL-a...

Dvoboj u Kranjčevićevoj puno je mogao donijeti Istri 1961, a isto tako i odnijeti. Nažalost po njih, dogodila se ova druga situacija, s obzirom na to da je Lokomotiva slavila rezultatom 3:1.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Takvim ishodom jasno je da će, uz Dinamo i Hajduk, Europu sljedeće sezone igrati Osijek i Rijeka, a o konačnom poretku odlučit će sljedeći vikend u posljednjem kolu SuperSport HNL-a.

Nismo dugo čekali na prvi pogodak na susretu, osam minuta. Marko Vranjković je ubacio s desne strane, nitko nije dirao loptu dok do nje nije stigao Silvio Goričan. Njegov udarac s deset metara iskosa precizno odlazi u suprotni kut. Neobranjivo za Lovru Majkića.

Istra je dolazila pred protivnički gol, ali ostajala bez konkretnije pokušaja prema golu. U 33. minuti Lokosi su podebljali vodstvo. Sandro proigrao je Luku Stojkovića čiji prvi pokušaj brani Majkić. Nakon toga odbijanac mu se vratio u noge pa odigrava povratnu za Kulenovića koji lako posprema loptu u prazan gol.

U 48. minuti Mateo Marić je prebacio loptu na drugu stativu, Goričan odmah isprve iz voleja, ali malo iznad grede. Jako lijepa kombinacija domaće momčadi. Dva dobra izlaska pred gol Lokomotive imala je Istra, ali bez konkrentijeg udarca prema vratima Nikole Čavline.

Nije se puno toga događalo sve do 77. minute kada je Branimir Kalaica nagazio Antu Ercega u kaznenom prostoru, a sudac nakon provjere VAR-a pokazao najstrožu kaznu. Upravo je Erceg preuzeo odgovornost i poentirao.

Kako ne bi bilo nikakve dvojbe oko konačnog pobjednika, pobrinuo se Luka Stojković koji je u sudačkoj nadoknadi poentirao na asistenciju Indrita Tucija.