Jarnijevi izabranici upisali novi poraz na Europskom prvenstvu

HINA, Mihaela Bradovski • nedjelja, 21.05.2023.

U susretu drugog kola D skupine Europskog nogometnog U-17 prvenstva, hrvatska reprezentacija je u Debrecenu izgubila od Švicarske s 1:2 upisavši tako i drugi poraz. Prolaz u sljedeću fazu natjecanja sada je u sferi teorije...

Nakon što je na startu turnira izgubila od Engleske s 0:1, mlada hrvatska reprezentacija je u dvoboju drugog kola upisala poraz i od Švicarske s 1:2.

Švicarci su drugom pobjedom u skupini osigurali plasman u četvrtfinale, dok je izabranicima izbornika Roberta Jarnija ostala tek teorija.

Kako bi Hrvatska ostala u igri za prolaz, Nizozemska večeras mora pobijediti Englesku, a potom u zadnjem kolu i Švicarci moraju slaviti protiv Engleza, dok hrvatska vrsta mora slaviti protiv "oranja".

Švicarci su u Debrecenu bolje otvorili dvoboj i poveli već u devetoj minuti pogotkom Demira Xhemalije, no Hrvatska je izjednačila u 32. minuti sjajnim pogotkom Sergeja Levaka.

Mladi "Vatreni" su u samoj završnici prvog dijela mogli okrenuti rezultat, Leon Lalić je izveo slobodni udarac s desne strane, a Marko Zebić pucao glavom, no švicarski vratar je bio siguran.

Trenutak odluke dogodio se u 83. minuti kada je Marvin Akahomen pogodio za 2:1.

Xhemalija je nakon gola ubilježio i asistenciju. Ubacio je u kazneni prostor gdje se najbolje snašao stoper Akahomen i glavom pogodio za novo vodstvo Švicaraca. U drugom susretu iz ove skupine večeras se sastaju Nizozemska i Engleska.