Veliki povratak Espanyola iz tri gola zaostatka, Realu tijesna pobjeda protiv Raya

HINA, Mihaela Bradovski • četvrtak, 25.05.2023.

Odigrana je glavnina susreta 36. kola La Lige, a najzanimljivije bilo je u Barceloni gdje je Espanyol od 0:3 stigao do 3:3 protiv Atletica. Real je slavio kod kuće protiv Rayo Vallecana...

Dramatična je bila utakmica 36. kola španjolske La Lige u kojoj su bodove podijelili nogometaši Espanyola i madridskog Atletica odigravši 3:3.

Igraj na utakmice La Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Atletico je do 64. minute imao veliko i sigurno vodstvo od 3:0. Sve je počelo pogotkom Saula u 21. minuti, a potom su uslijedili golovi Griezmanna u 44. i Carrasca u 46. minuti.

No, energični domaćin je smogao snage za veliki povratak. Montes je u 64. smanjio na 1:3, potom je Joselu pogodio vlastitu mrežu u 76., dok je Vinicius Souza u 79. minuti pogodio za 3:3 i oduševljenje domaćih navijača. Do velikog preokreta Espanyol ipak nije došao, a u završnici je odlično u dva navrata intervenirao i vratar Atletica, hrvatski reprezentativac Ivo Grbić.

Atletico je ostao treći na ljestvici, kao i Espanyol na pretposljednjem mjestu. Espanyol ima tri boda manje od Cadiza, Valladolida i Getafea te je u sve težoj situaciji uoči samog finiša sezone.

Za ostanak u ligi se bori i Getafe koji je u Sevilli osvojio velika tri boda pobjedom protiv Betisa 1:0. Strijelac pobjedničkog pogotka bio je Alderete u 68. minuti, a Betis je završnicu odigrao i s igračem manje nakon isključenja Pezzelle.

Nogometaši madridskog Reala svladali su na domaćem terenu Rayo Vallecano s 2:1, u susretu 36. kola španjolske La Lige.

Real je igrao u najjačem sastavu, a nedostajao je tek Vinicius Junior zbog lakše ozljede. No, svi igrači Reala prije utakmice su na teren izašli s dresovima i brojem 20 na leđima čime su stali u zaštitu spomenutog Brazilca Viniciusa koji je cijele sezone, pa je takav slučaj bio i u prošlom kolu na gostovanju kod Valencije, na meti rasističkih napada.

Real Madrid je poveo u 31. minuti golom Karima Benzeme, ali je u 84. izjednačio Raul de Tomas. No, gosti nisu uspjeli sačuvati jedan bod protiv renomiranog suparnika već je Rodrygo, u 89. minuti, lijepo naciljao s vrha šesnaesterca za konačnih 2:1.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić je igrao do 71. minute.

Villarreal je pred svojim navijačima svladao Cadiz 2:0, a oba pogotka je dao Senegalac Nicolas Jackson u prvom poluvremenu. Cadizu tako i dalje slijedi grčevita borba za ostankom u ligi.

Sevilla je gostovala kod Elchea, posljednje momčadi na ljestvici, a dvoboj je završio 1:1. Sevilla je povela golom Lamele u 10. minuti, ali je osam minuta kasnije ostala s igračem manje zbog isključenja Gueyea. Elche je gol za jedan bod dao u 25. minuti, a strijelac je bio Tete Morente.

Hrvatski nogometaš Ivan Rakitić za Sevillu je zaigrao od 70. minute.

U četvrtak posljednje utakmice ovog kola igraju Mallorca - Valencia i Osasuna - Athletic.