Efikasan dan u SuperSport Drugoj HNL: U dvije utakmice 14 golova

Petar Jenjić • petak, 26.05.2023.

Odigrane su prve dvije utakmice 29. kola SuperSport Druge NL. Grobničan je na domaćem terenu odigrao 3:3, dok je Opatija s 5:3 bila bolja od Međimurja...

Grobničan je danas na domaćem terenu osvojio bod protiv Dugog Sela. Vrlo efikasan dvoboj završio je rezultatom 3:3, čime je s 32 boda i matematički izbjegao ispadanje. Međutim, nije i poziciju koja vodi u razigravanje za ostanak, s obzirom na to da Trnje s utakmicom manje ima 28 bodova.

Igraj na utakmice SuperSport Druge NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Goste je u vodstvo doveo Mak Slunjski u 11. minuti, da bi nakon pola sata igre poravnao Dražen Pilčić. Slunjski je novim golom zaključio poluvrijeme za vodstvo Dugog Sela.

U nastavku je uslijedio preokret Grobničana. U 62. minuti izjednačio je Ivan Rupčić, da bi 12 minuta kasnije poentirao Bleond Rexhepi. Bod gostima ipak je donio Tin Janušić pet minuta prije kraja.

Međimurje se već odavno oprostilo od trećeg ranga, a danas je u još efikasnijem dvoboju poraženo na Kantridi od Opatije. Dvoboj je zaključen rezultatom 5:3.

Mauro Benko u osmoj minuti doveo je goste u vodstvo, no već u sljedećem napadu domaćin je izjednačio preko Edina Junuzovića. Preokret je u 20. minuti donio Paolo Grbac, da bi u 31. minuti Dino Vršić poravnao na 2:2.

Poluvrijeme je Opatija zaključila dvama novim pogocima, prvo je u 41. zabio Baltazar Anton Bogolin, da bi svoj drugi gol onda zabio Junuzović. Međimurje je u 74. smanjilo preko Bruna Bujana, dok je konačnih 5:3 postavio Mario Kordić-Gružić u 85.