SuperSport Hrvatska nogometna liga, 36. kolo, 27.05.2023, 16:30 h, Aldo Drosina
Suci: Ante Čulina, Anto Marić, Dejan Vuković; 4. sudac: Goran Pečarić
Arber Hoxha 56'
Slaven Belupo

Sjajan gol Frane Mlinara donio Istri 1961 peto mjesto

Petar Jenjić • subota, 27.05.2023.

Susret Istre 1961 i Slaven Belupa na Aldo Drosini završio je 1:1. Puljani su tako sezonu zaključili na petom mjestu SuperSport HNL-a...

Nogometaši Istre 1961 i Slaven Belupa odigrali su bez pobjednika svoj posljednji susret ove sezone u SuperSport HNL-u. Nakon zanimljivih 90 minuta završilo je 1:1.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Oba gola vidjeli smo u drugom poluvremenu, a Puljani su tako sezonu zaključili na petom mjestu s 46 bodova. Nikada ranije nisu osvojili toliko bodova.

Sjajne šanse za Istru u 8. minuti susreta. Monsef Bakrar je prvo pucao glavom, obranio je Ivan Sušak. Vratar Slaven Belupa i na odbijanac je odlično reagirao te tako spasio siguran pogodak domaće momčadi.

Dva dobra udarca imali su gosti. Prvo je u 39. minuti odlično pucao Ante Crnac, no obranio je Lovro Majkić. I onda je u sudačkoj nadoknadi točno s linije 16 metara udarac okušao Jakov Bašić. Majkić je ostao na mjestu, a lopta završila na stativi.

Izdvaja se i udarac Luke Hujbera iskosa iz 41. minute, ali snažnu loptu koja je išla u okvir gola odbio je Sušak. Bez golova zaključeno je prvo poluvrijeme, a u drugo je bolje krenula gostujuća ekipa.

Tako se izdvajaju zanimljivi pokušaji Ivana Krstanovića, a zatim i Filipa Krušelja, no obje opasnosti otklonio je Majkić. Vratar Istre ništa nije mogao u 56. minuti kada je Krušelj ubacio, a Hoxha glavom skrenuo loptu u gol.

Tri minute kasnije u igru kod Istre je ušao Slavko Blagojević i svojim 145. nastup u najvišem rangu hrvatskog nogometa za Istru postavio klupski rekord. Odmah nakon toga sjajna šansa Belupa, Krstanović je sjajno opalio iz poluvoleja, ali nije išlo dalje od okvira gola.

Rezultat se nije mijenjao sve do 85. minute. Frano Mlinar je potegnuo iz slobodnog udarca, prebacio živi zid i pogodio točno pod gredu. Neobranjivo za vratara Slaven Belupa. Pet minuta kasnije Dario Marešić je pokupio Roberta Mudražiju i zaradio drugi žuti karton, ali prije toga je dosuđeno zaleđe. Odluka o isključenju je ostala.