SuperSport Hrvatska nogometna liga, 36. kolo, 27.05.2023, 19:00 h, Stadion Gradski vrt

Petar Jenjić • subota, 27.05.2023.

Nogometaši Osijeka i Rijeke po treći puta ove sezone odigrali su 1:1. Dvoboj na Gradskom vrtu, posljednji ove sezone i posljednji u povijesti, zaključen je bez pobjednika, iako je Osijek u zadnjim trenucima imao priliku za pobjedu iz penala...

Odigrana je posljednja utakmica na Gradskom vrtu. Osijek je ugostio Rijeku u borbi za treće mjesto i sačuvao prednost na ljestvici. Dvoboj je završio rezultatom 1:1, a po treći put ove sezone ove dvije ekipe odigrale su ovaj rezultat.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bila je to iznimno zanimljiva utakmica u kojoj je Rijeka povela, Osijek izjednačio te u posljednjim trneucima imao šansu za pobjedu. Međutim, Nediljko Labrović obranio je penal Ramonu Mierezu.

Odlična je bila atmosfera tijekom utakmice na Gradskom vrtu, a dvoboj je osim ponekih poluprilika krenuo bez prevelikih uzbuđenja na travnjaku. Nekoliko pokušaja imale su obje ekipe, no bez pravog udarca u okvir gola.

U 28. minuti prvo veliko uzbuđenje. Prince Ampem je uputio centaršut, ali malo mu je lopta prešla preko kopačke i uz vjetar odletjela točno na okvir gola. Marko Malenica samo je mogao pogledati loptu, ali srećom po njega i njegovu momčad u tom trenutku, nije bilo gola.

Ipak, pogodak je stigao u 31. minuti kada je Emmanuel Banda ubacio oštro iz kornera, a lopta kroz šumu nogu ušla u gol. Odmah nakon toga odlična šansa za podebljanje prednosti Rijeke kada je Matija Frigan bio sam pred Malenicom, no vratar Osijeka obranio mu je udarac. Vodstvom gostiju zaključeno je prvo poluvrijeme.

Domaća momčad silovito je krenula u nastavak i već u prve četiri minute imala tri dobre prilike. Prvo je pucao Ivan Fiolić s 15 metara, no odlično je obranio Nediljko Labrović. Nakon toga je dva puta pokušao Kristijan Lovrić, ali prvo je udarac glavom otišao Veiga odbio kraj stative, a zatim i udarac iskosa ljevicom zatresao vanjski dio mreže.

Osijek je okrunio bolju igru u 65. minuti. Pokušala je obrana Rijeke otkloniti opasnost, ali nije uspjela. Pucao je Domagoj Bukvić škaricama, a Matej Mitrović je nespretno skrenuo u vlatitu mrežu.

Velika gužva u Rijekinom kaznenom prostoru, u trećoj minuti sudačke nadoknade, ali bez udarca. Novi žuti karton, ovoga puta za Fiolića koji je izašao iz igre. Sudac Kolarić otišao je pregledati snimku nakon povlačenja Nike Galešića nad Mierezom. Penal je dosuđen, odgovornost je preuzeo Argentinac, no Labrović je obranio njegov pokušaj.