Hrvatski kup, finale, 28.05.2023, 15:00 h
Trogir 17:35 RK Zagreb
RK Zagreb

PPD Zagreb u neravnopravnom finalu preko Trogira do trofeja pobjednika Kupa

Branimir Korać • nedjelja, 28.05.2023.

PPD Zagreb osvojio je 29. put trofej pobjednika Kupa Hrvatske. U finalnom dvoboju bio je bolji od Trogira s 35:17...

Nikakvog prostora za iznenađenje nije bilo. PPD Zagreb bio je prejak protivnik za Trogir i u neravnopravnom finalu uvjerljivo je slavio. Trogirani su već samim ulaskom u finale napravili ogromnu stvar i nisu mogli učiniti nešto više.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Golužina momčad ozbiljno je odradila posao, kako i priliči finalu Kupa, vodila je cijelim tijekom susreta i u biti već u otvaranju susreta impresionirane Trogirane usmjerila u visok poraz.

PPD je ušao u utakmicu vrlo snažno i poveo je s čak 12:1 i već tada je bilo jasno tko će do trofeja pobjednika Kupa. Trogirani su u nastavku susreta pokušavali biti što ravnopravniji bez ikakvih iluzija da bi se mogli čudesno vratiti u susret.

Na poluvremenu je na semaforu stajalo 19:6 i u nastavku susreta PPD Zagreb odrađivao je posao i mirno stigao do 29. trofeja pobjednika Kupa u povijesti.

Slovenac Aljaž Panjtar bio je vrlo raspoložen na golu Zagreba, upisao je 15 obrana, a s po šest golova Paolo Kraljević i Ivan Čupić bili su najefikasniji.

Kod Trogira po četiri gola postigli su Tomislav Radnić i Berislav Antonio Tokić.