Tomasov zabio za pobjedu Astane, Čondrić sačuvao mrežu netaknutom

Petar Jenjić • subota, 03.06.2023.

Nogometaši Astane na domaćem su terenu s 1:0 bili bolji od Aksua, a jedini pogodak na susretu zabio je Marin Tomasov. Na golu domaće momčadi bio je i Josip Čondrić...

Ovog vikenda u tijeku je 12. kolo kazahtanske Premier lige. Astana drži prvo mjesto s 32 boda, a danas je upisala svoju desetu pobjedu sezone. Na domaćem terenu minimalno je slavila protiv pretposljednjeg Aksua.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Pogodak vrijedan tri boda postigao je Marin Tomasov u 31. minuti. Hrvatski nogometaš tako je stigao do svog četvrtog pogotka ove sezone, a trećeg u prvenstvu.

Tomasov je odigrao svih 90 minuta za domaću momčad, kao i Josip Čondrić koji treću uzastopnu utakmicu nije primio pogodak.

Ordabasy drži korak za Astanom s tri boda zaostatka, ali i dvije utakmice manje. Danas je s 2:1 na domaćem terenu bio bolji od Atyrua. Zabijali su Abduhalikov i Maliy, dok je za goste strijelac bio Efiong.

Cijelu utakmicu za pobjedničku momčad odigrao je Bernardo Matić, dok je Andrija Filipović ušao u igru u 78. minuti za Aktobe koji je na domaćem terenu s 2:0 bio bolji od Šahter Karagandyja.