Trnje u sudačkoj nadoknadi zabilo za ostanak, Zagorec izgubio i ide u dodatne kvalifikacije

Petar Jenjić • subota, 03.06.2023.

Odigrano je šest utakmica 30. kola SuperSport HNL-a u kojem smo saznali tko će ostati u ligi, a tko ići u dodatne kvalifikacije. Zagorec je na domaćem terenu izgubio od Grobničana, što je iskoristilo Trnje koje je upisalo pobjedu u Hrvacama...

U izravnoj borbi za ostanak Grobničan je slavio kod Zagoreca s 2:1 i tako osigurao poziciju u trećem rangu i za sljedeću sezonu. Franko Bosančić zabio je na početku za 1:0, na 2:1 u 51. minuti zabio je Dražen Pilčić, dok je konačan rezultat autogolom postavio Marko Ravlija.

Igraj na utakmice SuperSport Druge NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Takav razvoj situacije dobro je došao Trnju koje je napravilo preokret protiv Hrvaca u gostima i slavilo s 3:2. Tako je osiguralo poziciju u SuperSport Drugoj NL i sljedeće sezone, dok će Zagorec se boriti u razigravanju za ostanak.

Toni Botica zabio je u 12. za vodstvo Hrvaca, a poravnao je Marko Bibić u 26. minuti. Za 2:1 domaćina zabio je Robert Jandrek u 55. minuti, da bi gosti napravili preokret u zadnjih 11 minuta. Prvo je zabio Fran Došen, da bi u sudačkoj nadoknadi za tri boda zabio Basit Akinola Jabita.

Marsonia je svoj ostanak osigurala pobjedom u gostima kod Dugog Sela s visokih 4:0, a pogotke su postigla četiri različita igrača. Zabijali su redom Selmir Mahmutović u 15. minuti, Toni Bošnjaković u 17., Martin Vrdoljak u 25. i Mario Bačić u 82. minuti.

Pobjedu za kraj sezone upisao je Jadran Poreč koji je s 3:0 bio bolji od druge momčadi Osijeka. Dva gola zabio je Mate Ivetić, u 9. i 43. minuti, dok je konačan rezultat postavio Igor Lepinjica odmah na startu drugog poluvremena.

Od trećeg ranga pobjedom se oprostilo Međimurje koje je na domaćem terenu bilo bolje od Belišća s 4:3. Junak pobjede bio je Ivan Težački koji je zabio za pobjedu u 92. minuti. Dva gola zabio je Bruno Bujan, dok je jedan dodao Mauro Benko. Silvio Anočić dva je puta poentirao za goste, a jednom Marko Gazić.

Sezonu će na trećem mjestu zaključiti Jadran LP koje je na domaćemt terenu s 4:1 bilo bolje od Opatije. Apsolutno prvo ime susreta bio je Leonardo Petrović koji je zabijao u 10., 30. i 90. minuti. Jedan gol zabio je Nikola Marić, dok je gol za Opatiju zabio Nemanja Kašiković.

Sutra se još trebaju odigrati preostale dvije utakmice. Prvo će snage odmjeriti Bjelovar i Mladost Ždralovi, dok će u izravnom dvoboju za plasman u SuperSport Prvu NL igrati Zrinski Jurjevac i Sesvete.