RB Leipzig u drugom poluvremenu slomio Eintracht i obranio naslov u njemačkom Kupu

Petar Jenjić • subota, 03.06.2023.

Nogometaši RB Leipziga osvojili su drugi uzastopni njemački Kup. Finalni dvoboj protiv Eintrachta otišao je na njihovu stranu rezultatom 2:0...

U svom četvrtom finalu, nogometaši RB Leipziga osvojili su svoju drugu titulu u njemačkom Kupu. Finalni dvoboj na Olimpijskom stadionu u Berlinu otišao je na njihovu stranu rezultatom 2:0 čime su obranili naslov iz prošle sezone kada su bili bolji od Freiburga.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nije to bila odveć zanimljiva utakmica, barem kada govorimo o šansama na obje strane. Oba pogotka pala su u drugom poluvremenu, a Eintracht je tako u svom devetom finalu upisao četvrti poraz.

Kroz veći dio prvog poluvremena nismo vidjeli previše prilika. Izdvaja se četvrta minuta i udarac Tima Wernera koji je pucao ravno po sredini gola. Prelagan plijen za Kevina Trappa, a to je ujedno bio i jedini udarac u okvir gola kroz prvih 45 minuta.

Prvi pravi pokušaj u nastavku stigao je preko Marija Gotzea u 64. minuti, no išao je previše po sredini gola i to nije bila teška zadaća za Janisa Blaswicha. Ipak, pogodak je stigao u 71. minuti.

Za prostor malo unutar kaznenog prostora izborio se Christopher Nkunku i opalio prema golu. Lopta je na putu do gola dotaknula dvojicu igrača Eintrachta, promijenila smjer te ušla u mrežu. Potvrda pobjede stigla je u 85. minuti kada je u krasnoj akciji Nkunku asistirao za Dominika Szoboszlaija koji poentira iz blizine.

Joško Gvardiol nije bio u kadru Leipziga zbog crvenog kartona iz polufinala. Kristijan Jakić , dok Hrvoje Smolčić je ozlijeđen već neko vrijeme.