Dva gola Ante Budimira za europsku poziciju Osasune, Benzema se pogotkom oprostio od Real Madrida

Petar Jenjić • nedjelja, 04.06.2023.

Odigrano je prvih pet utakmica posljednjeg, 38. kola španjolske Primere. Dok ćemo večeras u kasnijem terminu saznati sve oko ostanka u najvišem rangu, sada smo saznali sve putnike u Europu, a jedan od junaka svakako je Ante Budimir s dva gola. Posljednju utakmicu za Real Madrid Karim Benzema okrunio je pogotkom...

Kada je bilo najvažnije, Osasuna je odigrala odlično. U borbi za Europu ovisila je sama o sebi te pobjedom od 2:1 protiv Girone izborila sedmo mjesto i nastup u Konferencijskoj ligi.

Nakon što u prvom poluvremenu nije bilo golova, domaćin je u drugom krenuo jako. Ante Budimir zabio je za vodstvou 52. minuti utakmice nakon proigravanja Kike Barje. Hrvatskom nogometašu to je bio sedmi pogodak sezone.

Dvije minute kasnije zabio je i svoj drugi gol na utakmici kada je pucao glavom i ostavio protivničkog vratara na krivoj nozi. Asistencija se piše Jonu Moncayoli. Budimir je igru napustio u 69. minuti, a šest minuta kasnije gosti su iskoristili svoju šansu te smanjili zaostatak preko Reiniera, međutim, rezultat se više nije promijenio.

Atletico Madrid ostao je bez punog plijena na gostovanju kod Villarreala u sudačkoj nadoknadi. Dvoboj je završio 2:2, a s remijem i na Santiago Bernabeu, to znači da Real ostaje na drugoj poziciji.

Villarreal je stigao do vodstva u devetoj minuti susreta kada je poentirao Nicolas Jackson koji je uspio provući loptu kraj Ive Grbića. Bio mu je to 12. pogodak sezone, a 11. na domaćem terenu. Atletico se vraća u igru u 18. minuti kada je na proigravanje Antoinea Griezmanna iz slobodnog udarca poentirao Angel Correa.

Isti igrači upisali su asistenciju i pogodak u 56. minuti za preokret gostujuće ekipe. Atletico je ostao s igračem manje u 71. minuti kada je izravan crveni karton dobio Axel Witsel. U sudačkoj nadoknadi bod Villarrealu donio je Jorge Pascual. Grbić je branio do 85. minute.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sevilla je u slavljeničkom raspoloženju stigla u goste Real Sociedadu koji je na domaćem terenu upisao pobjedu od 2:1 i tako samo potvrdio četvrtu poziciju na kraju sezone.

Sociedad je poveo u 28. minuti. Nakon nekoliko slabijih reakcija gostujuće obrane, Ander Barrenetxea ostavio je loptu za Braisa Mendeza koji udarcem isprve matira protivničkog vratara. Za drugi gol čekalo se do 73. minute kada je za domaću ekipu poentirao Momo Cho, a četiri minute kasnije gosti su smanjili preko Erika Lamele. Ivan Rakitić ostao je na klupi za Sevillu.

U posljednjoj utakmici za Real Madrid, Karim Benzema zabio je za bod svoje momčadi protiv Atheltic Bilbaa kojim je potvrdio drugo mjesto na konačnoj ljestvici. Dvoboj je završio rezultatom 1:1.

Athletic Bilbao promašio je penal u 10. minuti kada je Mikelu Vesgi obranio Thibaut Courtoius. Ipak, gosti su došli do vodstva u 49. minuti kada je odbijanac poentirao Oihan Sancet nakon što mu je domaći vratar obranio prvi udarac. Real je poravnao u 73. minuti iz penala, Benzema je preuzeo odgovornost i poentirao za kraj. Odmah nakon toga izašao je iz igre, a zamijenio ga je Luka Modrić, a rezultat se više nije promijenio.

Posljednju utakmicu sezone uspješno je odradila i Mallorca koja je svladala Rayo Vallecano s 3:0. Gosti su sigurno očekivali bolji ishod današnjeg dvoboja u borbi za Europu, unatoč tome što im i eventualan puni plijen ne bi pomogao.

Mallorca je povela početkom 51. minute susreta kada je Dani Rodriguez proigrao za Vedata Muriqija koji iz blizine nije imao težak posao. U 71. minuti nakon kornera najbolje je reagirao Jose Copete i glavom skrenuo loptu za 2:0, dok je pobjedu potvrdio u sudačkoj nadoknadi Angel Rodriguez.