Alaves i Eibar u borbi za protivnika Levanteu u finalu doigravanja za La Ligu

Branimir Korać • četvrtak, 08.06.2023.

Vrijeme je za odluku o drugom sudioniku finala doigravanja za La Ligu. U prvom susretu Eibar i Alaves remizirali su i danas će odlučiti tko će putovati u finale doigravanja...

Sinoć smo saznali prvog sudionika doigravanja za ulazak u La Ligu. Levante je dovršio posao protiv Albacetea i slavio i u drugom susretu te tako izborio finale doigravanja za La Ligu. Večeras će saznati s kim će igrati u finalu.

Igraj na Alaves - Eibar na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Drugo polufinale i dalje je posve otvoreno, u njemu se sastaju dvije momčadi koje su ne tako davno i igrale u najvišem rangu te su u sezonu i ušle s ambicijom vratiti se. Jedna će ipak ostati razočarana.

Prvi susret između Eibara i Alavesa okončan je remijem 1:1. Eibar je imao više prilika iako je susret završio s igračem manje, no Alaves je na kraju bio zadovoljan i s tih 1:1 koji mu garantiraju otvoren uzvrat.

Koliko je ovo otvoren dvoboj govori i pogled na ljestvicu nakon regularnog dijela sezone na kojoj su Eibar i Alaves bili poravnati s po 71 osvojenim bodom. I prvi ovosezonski dvoboj u prvenstvu okončan je remijem i to 0:0, a Alaves je taj koji je ipak uspio uzeti jednu pobjedu i to na svom terenu s 2:0.

Sada mu za prolaz ponovno treba pobjeda, a u prilog mu ide činjenica da je druga najbolja momčad La Lige 2 po osvojenim bodovima na svom travnjaku. U cijeloj sezoni kod kuće je izgubio samo jednu utakmicu i tu je bolja tek Granada.

Međutim i Eibar ima svoj adut, on je pak četvrti na ljestvici gostujućih momčadi i to s istim brojem bodova kao trećeplasirani Albacete i s dva boda manje od drugoplasiranog Levantea.

Što su rekli

Luis Garcia Plaza, trener Alavesa: "Moramo pronaći način kako završiti posao. Vrlo smo motivirani. Naš mentalitet je vrlo jasan, u svakoj utakmici želimo samo pobjedu, ne znamo drugačije igrati. Ako budemo nešto kalkulirali, to će završiti loše za nas."

Asier Garitano, trener Eibara: "Sve je potpuno otvoreno. Ne igra mi nekakvu ulogu to što idemo u goste jer i u gostima igramo dobar nogomet. Imat će svoje navijače iza sebe, ali isto tako najavljen je i velik broj naših navijača. U konačnici, sve se svodi na igru 11 na 11 i dečki na terenu su ti koji će odlučiti. A ja vjerujem u svoju momčad."

Prošli međusobni dvoboj

U prvom susretu pobjednika nije bilo, završilo je 1:1. Poveo je Alaves u devetoj minuti preko Mamadoua Sylle, a u 45. minuti izjednačio je Stoičkov. U 73. minuti Eibar je ostao bez isključenog Arbille.

Prognoza

Dva podjednaka protivnika mogla bi odigrati tvrdu utakmicu s malo pogodaka koja bi mogla biti odlučena čak i u raspucavanju.