Iga Swiatek u teškom meču obranila titulu pobjednice Roland-Garrosa

Mihaela Bradovski • subota, 10.06.2023.

Veliki finalni meč odigrale su u Parizu Iga Swiatek i Karolina Muchova, a Swiatek je odnijela pobjedu u tri seta. Ovom pobjedom prva igračica svijeta obranila je titulu u Parizu...

I treći međusobni dvoboj između Ige Swiatek i Karoline Muchove okončan je u tri seta. Prva dva meča dobila je Muchova, ali treći, ujedno i najvažniji, u finalu Roland-Garrosa, pripao je Swiatek.

Igraj na Roland-Garros na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Poljakinja je nakon velike borbe došla do pobjede, treći put u zadnje četiri godine slavila je u Roland-Garrosu, a s druge strane Muchova je propustila priliku za prvu titulu.

Prvi set prošao je potpuno u znaku Swiatek koja je dva puta uzela servis protivnici i uzela set bez većih problema sa 6:2.

Drugi set donio je ravnopravniju igru, a Muchova se nije predavala niti nakon što je Swiatek potvorila set s 3:0.

Brzo je Čehinja napravila preokret i imala je servis za set kod 5:4, nije ga iskoristila, ali onaj kod 6:5 je i izborila je treći set.

U trećem setu Muchova je dva puta imala break prednosti, posljednji put kada je povela s 4:3, asli tu je stala i nakon toga izgubila je tri gema zaredom, dva na svom servisu i Swiatek je osvojila Roland-Garros.

Za Poljakinju je ovo ukupno četvrta Grand Slam titula.