SuperSport Prva NL, doigravanje, 10.06.2023, 17:30 h, Zagreb, Kustošija
Suci: Duje Strukan, Ivan StarčevićAlen Jakšić
2:1(0:0) Zrinski
Ivan Lozić 72'

Kustošija odnosi prednost na uzvrat, Zrinski ispustio vodstvo u završnici susreta

Branimir Korać • subota, 10.06.2023.

U prvom susretu kvalifikacija za popunu SuperSport Prve NL Kustošija je ugostila Zrinski iz Jurjevca i upisala je pobjedu 2:1. Gosti imaju za čim žaliti, vodili su do 84. minute, a pogodak za poraz primili su u 95. minuti...

Andrej Šaronja
61'
26
Marino Kukoč
78'
20
Ante Kozina
89'

Ivor Krešić
61'
15
Petar Korov
61'
10
Stipe Vrdoljak
74'
20
Matej Dabić
83'
Igor Budiša

Vrlo zanimljiv dvoboj odigrali su Kustošija i Zrinski u borbi za posljednje preostalo mjesto u SuperSport Prvoj NL sljedeće sezone. Kustošija je slavila na svom travnjaku 2:1 i u konačnici ipak u boljem raspoloženju ide na uzvrat.

Igraj na utakmice nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U prvom poluvremenu tek jedna konkretna situacija. Dogodila se u 30. minuti kada je Babić pucao iskosa s 13-14 metara, lopta pogađa vratnicu i odbija se do Križana od kojeg ide u mrežu, a Strukan pokazuje zaleđe. Vrlo sumnjiva situacija.

Drugo poluvrijeme bilo je puno bolje. Već u 48. minuti Tadić je pucao s 12 metara u gornji kut, ali Krkalić je fantastično reagirao i obranio njegov udarac.

U 72. minuti Zrinski je stigao do vodstva. Raguž je sjajno ubacio s desne strane, u skoku je najviši bio Lozić i zabio za 0:1.

Kustošija je krenula svom silom po poravnanje i do njega je došla u 84. minuti. Odbijena lopta došla je do Fayea koji s ruba kaznenog prostora šalje loptu po zemlji u sam kut.

I kada se činilo da će susret završiti 1:1, Kustošija dolazi do pobjede. U 95. minuti Klančir je ubacio s desne strane, lopta je došla do Ivankovića koji puca iz prve, pogađa gredu, a lopta se odbija iza gol linije.

Susret je tako završio 2:1 pobjedom Kustošije koja nosi malu prednost u Čepin na uzvrat.