Olympiakos razbio najvećeg rivala i došao na korak do obrane naslova

Petar Jenjić • nedjelja, 11.06.2023.

Olympiakos je došao na korak do 14. naslova prvaka Grčke. U trećoj finalnoj utakmici protiv Panathinaikosa slavio je s visokih 75:52...

Nakon što smo u prve dvije utakmice vidjeli veliku neizvjesnot i po jednu pobjedu sa svake strane, večeras je ipak nedostajalo drame u trećoj finalnoj utakmici prvenstva Grčke.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Olympiakos je kao domaćin stigao do druge pobjede i došao na korak do obrane naslova prvaka, a 14. ukupno u povijesti. Bio je bolji od najvećeg rivala Panathinaikosa rezultatom 75:47.

Nakon što su "Zeleni" dobili prvu četvrtinu s 19:18, ostatak derbija u potpunosti je pripao Olympiakosu koji je do poluvremena okrenuo rezultat na 36:27. U drugom poluvremenu podebljao je na 16 razlike (57:41), a do kraja je samo ostalo pitanje koliko će koševa više ubaciti.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Kostas Sloukas s 14 koševa i sedam asistencija, dok su po 11 poena dodali Moustapha Fall (pet skokova) i Shaquielle Mckissic.

Panathinaikos je predvodio Marius Grigonis s 13 koševa.