Urugvaj minimalnom pobjedom protiv Talijana do prvog naslova U20 svjetskih prvaka

HINA, Krešimir Milić • ponedjeljak, 12.06.2023.

Prije ovog prvenstva Urugvajci su finala na svjetskim prvenstvima u ovoj kategoriji igrali i gubili 1997. i 2013. godine. Italija U20 je po prvi puta u povijesti igrala finale.

Nogometaši Urugvaja do 20 godina po prvi puta su u povijesti osvojili naslov svjetskih prvaka, u finalu odigranom u La Plati, mladi su Urugvajci svladali vršnjake iz Italije s 1:0.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Urugvaj U20 je bio bolji tijekom finalnog susreta koji je odlučen u 86. minuti. Nakon kornera stvorila se gužva pred talijanskim vratima, a lopta se na kraju odbila do druge vratnice gdje ju je dočekao Luciano Rodriguez i glavom poslao u mrežu.

Bio je to pogodak vrijedan naslova prvaka, a prije ovog prvenstva Urugvajci su finala na svjetskim prvenstvima u ovoj kategoriji igrali i gubili 1997. i 2013. godine. Italija U20 je po prvi puta u povijesti igrala finale.

Rekorderi po broju svjetskih naslova u ovoj generaciji su argentinski nogometaši koji su šest puta bili svjetski prvaci. Šest naslova ima Argentina, a pet naslova ima Brazil.

Treće mjesto osvojili su mladi nogometaši Izraela koji su s 3:1 pobijedili vršnjake iz Južne Koreje u dvoboju za treće mjesto. Izrael U20 je poveo u 19. minuti pogotkom Binyamina, ali je pet minuta kasnije izjednačio Lee Seung Won koji je pogodio s bijele točke.

U nastavku susreta za slavlje Izraela U20 su pogađali Senior u 76. i Khalaili u 86. minuti.