Viktorija Golubić nadigrala Donnu Vekić u osmini finala Nottinghama

Petar Jenjić • srijeda, 14.06.2023.

Hrvatska tenisačica Donna Vekić upisala je poraz u osmini finala WTA turnira u Nottinghamu. Bolja je od nje u dva seta bila Viktorija Golubić...

WTA turnir u Nottinghamu u dobrom je sjećanju Donni Vekić koja je jednom otišla do kraja, a još jednom igrala finale. Međutim, ove sezone neće ga pamtiti po dobrom.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon prolaska prvog kola Vekić je čekao meč protiv Viktorije Golubić, trenutno 150. tenisačice svijeta s kojom se do sada nikada nije susretala na WTA touru.

Švicarska predstavnica upisala je pobjedu od 6:4, 6:1 nakon jednog sata i 11 minuta provedenih na terenu. Tako je izborila dvoboj protiv bolje iz meča Tatjana Maria - Heather Watson.

Po jedan break vidjeli smo sa svake strane u prvih pet gemova meča, a onda je kod zaostatka 5:4 Vekić ponovno ispustila servis, a time i set. U ostatku meča dobila je tek jedan gem, i to nakon oduzetog breaka protivnici.