Monaco odradio posao i osvojio prvi naslov prvaka Francuske

Petar Jenjić • četvrtak, 15.06.2023.

Košarkaši Monaca novi su prvaci Francuske nakon nove pobjede protiv Boulogne-Levalloisa. U trećoj finalnoj utakmici slavili su u gostima sa 92:85...

Četiri puta u svojoj povijesti Monaco je igrao finala i sva četiri puta je gubio. Tko čeka, taj i dočeka, pa tako i momčad iz Kneževine, koja večeras može slaviti naslov prvaka Francuske.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon dvije pobjede pred svojim navijačima, Monaco je slavio i u trećoj u gostima kod Boulogne-Levalloisa rezultatom 92:85 te s ukupnih 3-0 u seriji stigao do naslova.

Domaćin je igrao bolje kroz prvo poluvrijeme koje je zaključio s devet koševa viška (53:44), ali je u nastavku posustao. Gosti su posljednju četvrtinu dobili s 29:15.

Po 22 poena u pobjedničkim redovima ubacili su Jaron Blossomgame i Jordan Loyd, dok je domaćina predvodio Victor Wembanyama s 22 koša i sedam skokova.