Radnik napravio čudo protiv Slavonije, bivši reprezentativac odveo Krk u SuperSport Drugu NL

Branimir Korać • nedjelja, 18.06.2023.

Osim što je Karlovac preko Zadra izborio nastup u SuperSport Drugoj NL, isto je uspjelo i Krku i Radniku iz Križevaca...

Krk i Radnik iz Križevaca novi su sudionici SuperSport Druge NL. Krk je do trećeg ranga natjecanja došao pobjedom protiv Zagorca iz Krapine, a Radnik je eliminirao požešku Slavoniju.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon 0:0 u Krapini, Krk je na Kantridi dočekao momčad Zagorca i jedinim golom u 180 minuta borbe izborio je viši rang.

Trenutak odluke dogodio se početkom drugog poluvremena kada je Marin Turkalj postigao jedini pogodak u ova dva susreta. I prije i kasnije briljirao je na golu Krka bivši hrvatski reprezentativac Ivan Vargić koji nosi velike zasluge za ovaj uspjeh.

Potpuna ludnica u Križevcima gdje je Slavonija donijela velikih 3:0 iz prvog susreta. Međutim, Radnik je odigrao fantastično drugo poluvrijeme u uzvratu i kreirao čudo.

Kada je Slavonija i u uzvratu povela preko Ivana Antunovića, činilo se da je to to i da će Radnik jako teško do preokreta. Domaćin je do poluvremena izjednačio preko Dos Anjosa, a onda je uslijedio show.

Mihael i Hrvoje Mladen za manje od deset minuta igre u drugom dijelu odveli su Radnik na 3:1 i probudili nadu. Mihael Mladen bio je precizan još jednom, a u 89. minuti Mihael Mačković pogodio je za 5:1 čudesan preokret koji vodi Radnik u rang više.