Liga nacija 2022., Final Four, Za 3. mjesto, 18.06.2023, 15:00 h, De Grolsch Veste, Enschede

Krešimir Milić • nedjelja, 18.06.2023.

Poveli su Talijani u prvom dijelu, a onda su u dramatičnoj završnici spašavali pobjedu. Pokušavali su domaćini, ali nisu uspjeli doći do slavlja…

Wout Weghorst
46'
8
Georginio Wijnaldum
46'
7
Steven Bergwijn
46'
20
Teun Koopmeiners
63'
17
Joey Veerman
77'
Federico Chiesa
63'
11
Nicolò Zaniolo
64'
4
Leonardo Spinazzola
74'
18
Nicolò Barella
85'
10
Lorenzo Pellegrini
85'
Roberto Mancini

Talijani su se okitili drugom medaljom u Ligi nacija. U dramatičnoj utakmici za treće mjesto slavili su s 3:2 protiv Nizozemske, domaćina završnice Lige nacija.

Igraj na Hrvatska - Španjolska na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već u šestoj minuti Talijani dolaze do vodstva nakon što je Dimarco spremio u mrežu dodavanje petom Raspadorija. Nastavili su kontrolirati susret Talijani, a onda u 20. minuti povećavaju vodstvo na 2:0.

Frattesi je danas dočekao prvijenac u dresu reprezentacije, a bio je najspretniji kad je lopta stigla do njega od bloka pa je skrenuo u gol.

Nizozemska je prvu veću šansu imala u 40. minuti kad je Gakpo izbio pred Donnarummu, ali njegov pokušaj završio je pored stative. Vidio je Ronald Koeman da tako više ne može i na poluvremenu je napravio tri izmjene. Poslao je u igru Bergwijna, Wijnalduma i Weghorsta, a na klupi je ostavio Malena, Geertrudiu i Langa.

Na samom otvaranju drugog dijela Gakpo je ponovno bio u prilici, ali pogodio je Donnarummu u nezgodno mjesto. Ofenzivniji odabir Koemana pokazivao je drugačiju igru momčadi na terenu koja je nastavila u drugom dijelu slagati šansu za šansom, ali do gola dolaze tek u 68. minuti kad je Steven Bergwijn smanjio na 1:2.

Veselje nije dugo trajalo jer je u 72. minuti mrežu zatresao Chiesa za 3:1. Zabili su Nizozemci iza toga još dva zgoditka no jedan im je poništen zbog zaleđa. Drugi kojim su smanjili na konačnih 2:3 zabio je Wijnaldum iz blizine na asistenciju Veermana.

Nizozemci su sve karte dali u napad u sudačkoj nadoknadi koju je sudac odredio na najmanje devet minuta. Pritiskali su do kraja, ali nisu uspjeli slomiti Talijane koji su se okitili drugom medaljom Lige nacija.

Sad imaju i drugu broncu oko vrata s Lige nacija u mandatu Roberta Mancinija s kojim su osvojili tri medalje uključujući još i zlato s Europskog prvenstva.

Osvajače ovog izdanja Lige nacije doznat ćemo večeras od 20:45 sati kad se igra finale između Hrvatske i Španjolske.