Armenija pobjedom protiv Latvije preskočila Hrvatsku i zasjela na prvo mjesto skupine

Krešimir Milić • ponedjeljak, 19.06.2023.

Nakon tri odigrane utakmice u kvalifikacijama za Euro 2024. Armenija ima dvije pobjede i jedan poraz. Današnjom pobjedom preuzeli su prvo mjesto u skupini D…

U četvrtom kolu skupine D kvalifikacija za Europsko prvenstvo Armenija je slavila protiv Latvije s 2:1. Ovom pobjedom zauzeli su prvom mjesto u skupini D u kojoj se nalazi i Hrvatska koja je jučer osvojila srebro na završnom turniru Lige nacija.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Poveli su Armenci u 35. minuti golom Naira Tiknizyana koji je pogodio s ruba petera nakon ubačaja s desne strane. Izjednačili su gosti u 67. minuti kad je Roberts Savalnieks pogodio iz daljine za 1:1.

Do gola za pobjedu Armenci su došli u završnici susreta kad je Tigran Barseghjan zabio u prvoj minuti sudačke nadoknade iz jedanaesterca.

Ranije su Armenci u kvalifikacijama slavili protiv Walesa s 4:2, a upisali su poraz od Turske 1:2 na početku kvalifikacija. Sa šest bodova sad su na prvom mjestu skupine D, dok Turska drži drugo mjesto s istim brojem bodova, ali slabijom gol-razlikom.

Latviji je ovo bio treći poraz u tri utakmice kvalifikacija i drže trenutno posljednje mjesto skupine D. Hrvatska je dosad igrala kvalifikacijske utakmice protiv Walesa (1:1) i Turske (2:0) te trenutno izabranici Zlatka Dalića drže četvrto mjesto.

U ranijem terminu od 18 sati igrali su se još susreti skupine H u kojoj je Finska pobjedom 6:0 protiv San Marina učvrstila vodeću poziciju, dok je Ukrajina slavljem protiv Malte od 1:0 preuzela drugo mjesto u skupini C. Golove za Finsku u visokoj pobjedi postigli su Kamara (16.), Kallman (39.), Hakans (65., 72., 74.) te Pukki (76.), a Ukrajini je pobjedu protiv Malte donio Tsygankov (72.).