Serdarušić uspješno krenuo na Challengeru u Kolumbiji

Petar Jenjić • utorak, 20.06.2023.

Nino Serdarušić uspješno je krenuo na Challengeru u kolumbijskom Caliju. Hrvatski tenisač u dva je seta bio bolji od španjolskog predstavnika...

Challenger u kolumbijskom Caliju uspješno je krenuo za hrvatskog tenisača. Nino Serdarušić u prvom je kolu za protivnika imao Adria Soriana Barreru kojeg je uspješno svladao.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Serdarušić, 293. tenisač svijeta, svladao je sa 6:3, 7:6 španjolskog predstavnika, inače 501. na ATP ljestvici. Meč je trajao jedan sat i 39 minuta.

Po jedan break sa svake strane vidjelo smo u prvih šest gemova. Nakon toga Serdarušić dobiva tri gema zaredom, a time i set. U drugom setu nije bilo breakova, a hrvatski tenisač u 13. igri poveo je sa 6:3 te iskoristio treću meč loptu.

Ovo im je bio prvi međusobni dvoboj, a u drugom kolu hrvatskog tenisača očekuje meč protiv 253. na ATP ljestvici, Argentinca Santiaga Rodrigueza Taverne protiv kojeg isto ranije nije igrao.