Prvi nositelji tijesno slavili protiv Mektića i Pavića

Petar Jenjić • srijeda, 21.06.2023.

Nikola Mektić i Mate Pavić tijesno su poraženi na startu ATP turnira u Londonu. U tri seta bolji su bili Wesley Koolhof i Neal Skupski...

Nakon osvajanja ATP turnira u Stuttgartu, Nikola Mektić i Mate Pavić odmah su se uputili prema Londonu gdje se ovog tjedna igra još jedan turnir uoči Wimbledona.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Međutim, odmah na startu za protivnike su dobili prve nositelje Wesleyja Koolhofa i Neala Skupskog, a u jako izjednačenom meču nizozemsko-britanska kombinacija slavila je sa 6:7, 7:6, 10:7 nakon gotovo dva sata igre.

Ono što je itekako zanimljivo svakako je činjenica da nijednom u prva dva seta nismo vidjeli nijednu break šansu - kako s jedne, tako i s druge strane. Tako je prvi set u 13. igri dobila hrvatska kombinacija sa 7:3, a istim rezultatom njihovi protivnici drugi.

Zbog toga igrao se produženi tie-break gdje su opet itekako nijanse odlučivale. Pavić i Mektić imali su vodstvo od 6:4, ali do kraja su uspjeli uzeti tek jedan poen.

Ovo im je bio treći međusobni dvoboj i prvi poraz hrvatske kombinacije.