Senzacionalna pobjeda Gruzije, Španjolci u drugom poluvremenu slomili Rumunje

Petar Jenjić • srijeda, 21.06.2023.

Španjolska je u drugom susretu "hrvatske" skupine na Europskom prvenstvu do 21 godine slavila protiv Rumunjske, dok je senzaciju u Tbilisiju priredio domaćin Gruzija protiv Portugala...

Uz utakmicu Ukrajine i Hrvatske, danas su odigrana još tri dvoboja na Europskom prvenstvu do 21 godine - jedan u "hrvatskoj" skupini B i dva u skupini A.

Igraj na utakmice U-21 Europskog prvenstva na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sljedeći protivnik Hrvatske, Španjolska, uspjela je u drugom poluvremenu slomiti otpor domaćina Rumunjske te na koncu slaviti rezultatom 3:0.

Prva dva pogotka postigla je u 55. i 62. minuti, a strijelci su bili Alex Baena i Juan Miranda. U smiraj dvoboja pobjedu je potvrdio Sergio Gomez.

Za apsolutnu senzaciju pobrinuo se domaćin Gruzija koja je s 2:0 bila bolja od Portugala i tako jako obradovala svoje navijače na "Boris Paičadze Dinamo Areni" u Tbilisiju.

Bila su to i jedina dva udarca domaćina u okvir gola na susretu, a stigla su u zadnjih osam minuta prvog poluvremena. Prvo je poentirao Giorgi Gagua, a zatim i Saba Sazonov. Francisco Conceicao pogodio je gredu za Portugalce koji su u 76. minuti ostali s igračem manje nakon isključenja Tomasa Arauja.

Druga utakmica skupine, ona između Belgije i Nizozemske, završila je bez golova.