Ostali sportovi

Hrvatski predstavnici u streljaštvu na Europskim igrama, nisu se približili finalu zračne puške

Branimir Korać, HINA • petak, 23.06.2023.

Hrvatski strijelci Josip Sikavica, Borna Petanjek i Marta Zeljković nisu se uspjeli plasirati u finale discipline 10m zračna puška na Europskim igrama u Poljskoj.

Sikavica je s pogođenih 625.9 krugova zauzeo 26. mjesto u kvalifikacijama, dok je Petanjek u konkurenciji 38 natjecatelja zauzeo 36. mjesto sa 621.2 krugova.

Za ulazak u finale trebalo je gađati najamanje 628.9, a najbolji rezultat kvalifikacija imao je Čeh Jiri Privratsky pogodivši 631 krug.

U finalu je zlato osvojio Nijemac Bene Maximilian Ulbrich (261.5) ispred Talijana Dennisa Sollazza (261.2), dok je treći bio Čeh Privratsky (260.6).

U ženskoj konkurenciji nastupilo je 37 djevojaka, a Marta Zeljković je zauzela 34. mjesto sa 621.6 krugova.