Gojo za manje od sat vremena nadigrao Norvežanina na startu kvalifikacija

HINA, Petar Jenjić • subota, 24.06.2023.

Borna Gojo uspješno je odradio prvo kolo kvalifikacija za ATP turnir u Eastborneou. U dva je seta bio bolji od Norvežanina Viktora Durasovica...

Uspješno je kvalifikacije na travnatom ATP turniru u engleskom Eastbourneu otvorio hrvatski tenisač Borna Gojo koji je u dva seta dobio meč prvog kola.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gojo je sa 6:4, 6:3 bio bolji od Norvežanina Viktora Durasovica, inače 313. tenisača na svijetu za samo 58 minuta provedenih na terenu.

I u prvom i u drugom setu po jedan break bio mu je dovoljan, a protivniku nije dozvolio nijednu priliku za oduzimanje servisa u cijelom meču.

Na putu do glavnog turnira Gojo će morati svladati prvog nositelja kvalifikacija, 19-godišnjeg Francuza Lucu Van Asschea koji je sa 6:4, 6:0 bio bolji od Indijca Sasi Kumara Mukundua.