U-21: Ukrajina izborila drugu fazu, Gruzija izvukla bod protiv Belgije

Petar Jenjić • subota, 24.06.2023.

Odigrane su tri utakmice drugog kola Europskog U-21 prvenstva. U "hrvatskoj" skupini pobjedu protiv Rumunujske upisala je Ukrajina, dok su u skupini B oba susreta završila bez pobjednika...

Skupina B nenadano se razvija, a novu potvrdu toga dobili smo danas nakon što je Gruzija ostala neporažena protiv Belgije. Susret je završio 2:2, a domaćin je vodeći s četiri boda.

Igraj na utakmice U-21 Europskog prvenstva na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Belgija je stigla u vodstvo u 15. minuti susreta kada je na asistenciju Astera Vranckxa glavom loptu u gol skrenuo Maxim De Cuyper. Na drugi pogodak Belgijci su čekali do 38. minuti kada je strijelac prvog gola asistirao Largieu Ramazaniju, a ovaj podebljao vodstvo.

Kao što se i moglo očekivati, Gruzijci se nikako nisu predavali, a odmah na početku nastavka napravljene su tri promjene. Već u 52. minuti to se isplatilo jer su dva nova igrača kreirala pogodak. Asistirao je Giorgi Gočoleišvili, a zabio Georgij Citaišvili.

Rezultat se nije promijenio sve do 87. minute kada je bod jednom od domaćina natjecanja donio Giorgi Guliašvili.

U drugoj utakmici iste skupine novi remi upisala je Nizozemska koja je do drugog boda stigla protiv Portugala. Konačan rezultat bio je 1:1, a po jedan pogodak vidjeli smo u svako poluvremenu.

Portugalci su poveli u 20. minuti susreta, Pedro Neto je asistirao, a poentirao Andre Almeida. Rezultat se nije promijenio sve do 78. minute kada je Nizozemskoj bod donio Brian Brobbey.

U drugoj utakmici "hrvatske" skupine, Ukrajina je osigurala prolazak dalje pobjedom protiv Rumunjske od 1:0. Victor Dican bio je tragičar domaćina jer je postigao autogol u 87. minuti.

Do kraja susreta Ukrajinci su ostali s igračem manje nakon isključenja Vladislava Vanata.