Gojo i Martić zaustavljeni u kvalifikacijama za Eastbourne

Krešimir Milić • nedjelja, 25.06.2023.

U zadnjem krugu kvalifikacija bolji je bio Francuz Luca van Assche od Goje. Slavio je s 2:0 u setovima…

Za hrvatskog tenisača Bornu Goju završio je put prema ATP turniru u Eastbournu. Nakon što je slavio u prvom krugu kvalifikacija protiv Norvežanina Viktora DurasovicaLuce van Asschea.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

75. tenisač svijeta bio je bolji s 2:0 u setovima 6:4, 7:6 protiv 111. na ATP ljestvici za sat i 40 minuta igre.

U prvom setu dva puta je Gojo gubio servis, a u drugom pružio bolju igru. U tie breaku propustio je dvije set lopte, a iza toga i izgubio dva puta servis što Francuz koristi za pobjedu.

Nažalost, bez plasmana u glavni turnir je ostala i Petra Martić koja je bila prva nositeljica kvalifikacija. Nakon što je u prvoj rundi porazila Kanađanku Rebeccu Marino, Martić je u završnom kolu izgubila od Rumunjke Ane Bogdan sa 7:5, 4:6, 4:6.

Bio je ovo njihov prvi međusobni susret.