U-21: Gruzija iskoristila domaćinstvo i prošla u četvrtfinale EP-a

Petar Jenjić • utorak, 27.06.2023.

Odigrane su utakmice trećeg kola u skupini A Europskog prvenstva do 21 godine. U četvrtfinale su prošli Gruzija i Portugal nakon remija s Nizozemskom odnosno pobjedom protiv Belgije...

U četvrtfinale Europskog prvenstva do 21 godine prošli su Gruzija i Portugal nakon uzbudljive završnice trećeg kola. Gruzijci su iskoristili domaćinstvo i s jednom pobjedom i dva remija s prvog mjesta prošli dalje. Danas su odigrali 1:1 s Nizozemskom kojoj je trebala pobjeda.

Igraj na utakmice U-21 EP-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gruzijci su poveli pogotkom Zurika Davitašvilija koji je lijepo iskontrolirao loptu unutar protivničkog kaznenog prostora, prošao kraj nekoliko igrača i odličnim udarcem matirao protivničkog vratara.

Nakon što je u ranijoj fazi prvog poluvremena čak dva puta pogađao okvir gola Kenneth Taylor ipak se upisao u strijelce. Igrala se duboka sudačka nadoknada prvog poluvremena.

S druge strane, Portugalci su prolazak dalje osigurali tijesnom pobjedom protiv Belgije rezultatom 2:1, a do nje su došli u samoj završnici susreta.

Portugal je poveo u 56. minuti susreta kada je lijepo poentirao Joao Neves, međutim, prednost je trajala svega devet minuta. Yorbe Vertessen ušao je u igru u 62. minuti i odmah pogotkom dao doprinos svojoj reprezentaciji.

Ipak, u 89. minuti prolazak Portugala osigurao je Tiago Dantas koji je bio siguran realizator kaznenog udarca.