Nino Serdarušić pobjedom u dva seta do drugog kola turnira u Medellinu

Branimir Korać • srijeda, 28.06.2023.

Hrvatski tenisač Nino Serdarušić izborio je prolaz u drugo kolo Challengera u Medellinu. Serdarušić je u dva seta bio bolji od Kolumbijca Juana Sebastiana Gomeza...

Nino Serdarušić nije dopustio iznenađenje na startu Challengera u Medellinu. U prvom kolu za protivnika je imao kolumbijskog kvalifikanta Juana Sebastiana Gomeza i svladao ga je sa 6:3, 6:4.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Za pobjedu je trebao sat i 22 minute, Gomez je stvorio više problema u drugom setu, ali svejedno je Serdarušić bio bolji i pronašao put do pobjede.

U prvom setu bio je puno bolji protivnik. Napravio je break u trećem gemu, zatim imao 15:40 kod 4:2, tu nije došao do breaka, ali je zato došao kod 5:3 i ujedno uzeo set.

U drugom setu Gomez je krenuo s dva breaka, ali u oba navrata Serdarušić se odmah vraćao. Na servisu Kolumbijca za ostanak u meč kod 5:4, hrvatski tenisač dolazi do prve meč lopte koju odmah i koristi.

U drugom kolu igrat će protiv Peruanca Jorgea Briana Pante s kojim se još nije susretao.