Matej Dodig i Vito Tonejc ipak bez prolaza u polufinale turnira u Celju

Mihaela Bradovski • petak, 30.06.2023.

Hrvatski tenis imao je dva predstavnika u četvrtfinalu ITF turnira u Celju, ali obojica su poraženi. Matej Dodig i Vito Tonejc tako su ostali bez mjesta u polufinalu...

Matej Dodig i Vito Tonejc završili su sa svojim nastupom na ITF turniru u Celju. Obojica su upisali poraz s tim da Dodig nije bio daleko od pobjede.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Protivnik mu je bio osmi nositelj Slovenac Bor Artnak protiv kojeg je Dodig uzeo prvi set sa 6:4, u drugom se vodila velika borba, ali taj je set otišao na stranu Slovenca zahvaljujući 7:5 u tie-breaku. U odlučujućem trećem setu Dodig je potpuno pao te ga je izgubio sa 6:0.

Vito Tonejc nije bio tako blizu pobjede, on je igrao protiv četvrtog nositelja Poljaka Pawela Ciasa koji je upisao uvjerljivu 6:3, 6:1 pobjedu.

Cias će igrati protiv Austrijanca Sorgera dok će Artnak tek saznati protivnika.