Španjolci i Izraelci nakon prave drame prošli u polufinale Europskog prvenstva do 21 godine

HINA, Mihaela Bradovski • subota, 01.07.2023.

Poznati su prvi polufinalisti Europskog prvenstva do 21 godine. Španjolska i Izrael prošli su u polufinale i čekaju protivnike...

Španjolski nogometaši do 21 godine igrat će u polufinalu Europskog prvenstva za svoj uzrast, nakon što su u subotnjem četvrtfinalnom dvoboju odigranom u Bukureštu svladali vršnjake iz Švicarske s 2:1 u produžetku.

Igraj na utakmice EP U-21 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sergio Gomez je u 68. minuti postigao vodeći pogodak za Španjolce. Švicarci se nisu predavali i do izjednačenja su došli u prvoj minuti sučevog dodatka, a strijelac je bio Zeki Amdouni. Pobjednik je odlučen u dodatnih 30 minuta, a konačnih 2:1 za Španjolsku postavio je Juan Miranda pogotkom u 103. minuti.

Španjolska će u polufinalu igrati protiv boljeg iz dvoboja Francuske i Ukrajine koji je na rasporedu u nedjelju (21 sat) u Cluj-Napoci.

U prvom četvrtfinalu odigranom u Tbilisiju reprezentacija Izraela je boljim izvođenjem jedanaesteraca (4:3) svladala izabranu vrstu Gruzije. U osnovnih 90 minuta, kao i u 30 minuta produžetka, pogodaka nije bilo.

Izraelcima će se u dvoboju za plasman u finale suprotstaviti bolji iz susreta Engleske i Portugala koji je na rasporedu u nedjelju (18 sati) u Kutaisiju.