Petar Jenjić • nedjelja, 02.07.2023.

Odigrane su noćas utakmice drugog kola skupine D Gold Cupa. Kanada je upisala drugi remi na turniru, sada protiv Gvatemale, dok je Gvadalupa upisala visoku pobjedu protiv Kube...

Do prve pobjede na turniru stigla je Gvadalupa koja je na Shell Energy stadionu u Houstonu s visokih 4:1 bila bolja od Kube i tako zasjela na vrh skupine.

Igraj na Gold Cup na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već nakon prvog poluvremena imala je vodstvo od 3:0, ponajviše zahvaljujući golovima Matthiasa Phaetona iz 13. odnosno 43. minute. Između toga "ugurao" se i Ange-Freddy Plumain u 41., a koji je ušao u 27. minuti.

U drugom poluvremenu, točnije u 50. minuti, Anthony Baton podebljao je na 4:0, da bi poraz Kube ublažio Arichel Hernandez iz penala u 62. minute. Poraženi su u završnici ostali i s igračem manje nakon što je isključen Aldair Ruiz.

Najzanimljivije trenutke s utakmice pogledajte OVDJE.

U drugom susretu skupine Kanada i Gvatemala odigrali su bez pogodaka. Kanađanima je to drugi remi u drugom susretu, dok je Gvatemala u prvom došla do pobjede.