Duje Ajduković preokretom do pobjede i osmine finala turnira u Troyesu

Mihaela Bradovski • utorak, 04.07.2023.

Duje Ajduković izborio je prolaz u osminu finala Challengera u Troyesu. U prvom kolu svladao je osmog nositelja Benjamina Hassana...

Nakon što je uspješno prošao kroz kvalifikacije, Duje Ajduković upisao je pobjedu i u prvom kolu glavnog turnira u Troyesu. Slavio je u tri seta protiv Benjamina Hassana.

Igraj na mečeve turnira u Troyesu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Libanonac je postavljen za osmog nositelja, imao je i bolji ulazak u meč, ali Ajduković se dobro postavio i napravio preokret.

Prvi set pripao je Hassanu iako se Ajduković dva puta vraćao iz breaka zaostatka. Ipak, treći put nije uspio i Libanonac uzima set sa 6:4.

U drugom setu uloge su bile zamijenjene, Ajduković je prvi došao do breaka, Hassan se vratio, ali novi break hrvatskog tenisača značio je ujedno i osvajanje drugog seta.

U odlučujućem trećem setu bilo je prilika na obje strane, ali iskorištena je samo jedna i to u desetom gemu kada je Ajduković napravio break i otišao do pobjede 4:6, 6:4, 6:4.

U osmini finala igrat će protiv Mattea Martineaua koji je također igrao kvalifikacije, a dosad se nisu susretali.