Jaka provjera za Farmaceute, poraz na gostovanju kod Krznarovog Maribora

Mihaela Bradovski • utorak, 04.07.2023.

Nogometaši Slaven Belupa odigrali su prijateljsku utakmicu protiv Maribora i u Ljudskom vrtu su upisali 0:2 poraz. Domaćin je oba pogotka postigao u prvih pola sata...

Nakon bolje igre i remija u pripremnom dvoboju protiv Celja, Slaven Belupo gostovao je kod snažnijeg Maribora i upisao 0:2 poraz. Maribor je na svom travnjaku bio opasniji i teži protivnik, ali imao je i Slaven Belupo svojih prilika.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatski prvoligaš nije dobro otvorio utakmicu i u prvih pola sata domaćin je dva puta pogađao mrežu vratara Suška.

U desetoj minuti Ferčec je ubacio iz slobodnog udarca, a Pihler je poslao loptu u mrežu.

Slaven Belupo zaprijetio je na sredini prvog poluvremena preko Mioča koji iz blizine puca preko gola.

Maribor je do drugog pogotka stigao u 29. minuti kada je Horvat proigrao Skuku, a on povisio prednost domaćina.

Mreža Slavena do kraja susreta nije se više tresla, a s druge strane Slaven je imao nekoliko dobrih situacija preko Mioča i Crnca, no niti on nije došao do pogotka.