Dinamo u posljednjem pripremnom susretu remizirao protiv praške Sparte

Mihaela Bradovski • petak, 07.07.2023.

U generalnoj probi uoči Superkupa i susreta protiv Hajduka, Dinamo je remizirao 1:1 protiv Sparte iz Praga. U zanimljivom dvoboju i jedni i drugi imali su dovoljno prilika za otići do pobjede...

I u posljednjem pripremnom dvoboju uoči početka sezone pokazalo se točnim ono na što već neko vrijeme upozorava Igor Bišćan. U trenucima kada je bila na terenu nominalno jača postava, Dinamo je izgledao dobro, opasno, imao prilika i došao do pogotka, ali kada su krenule izmjene, protivnik je bio sve opasniji i bolji, a Dinamo padao.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sparta ima kvalitetnu momčad i ovako tijesan dvoboj s njom nije iznenađenje niti razočaranje, ali dojam je da se moglo više, kao što je moglo biti i ružno da u drugom dijelu Nevistić u nekoliko navrata nije dobro reagirao.

Počelo je vrlo loše za Dinamo koji je već u drugoj minuti primio pogodak. Jakub Pešek primio je loptu u 16 metara i sjajno opalio u suprotni gornji kut i savršeno pogodio za vodstvo.

Dinamo je vrlo brzo došao do poravnanja, u 14. minuti Petković je odlično proigrao Bulata koji je srušen u 16 metara te je dosuđen kazneni udarac. Petković je uzeo loptu i pogodio za 1:1.

Do kraja prvog dijela Dinamo je imao više opasnih situacija, Baturina je u nekoliko navrata prijetio, ali rezultat se nije mijenjao. Bilo je dosta kompliciranja Dinamovih igrača na 20 metara od gola gdje je nedostajalo odlučnosti.

U drugom dijelu, kako je Bišćan rotirao momčad, tako je i Sparta bila sve opasnija, a Nevistić imao sve više posla, nerijetko nakon pogrešaka njegovih suigrača. Možda je Kuchtina prilika bila i najizglednija kada je lopta prošla nekoliko centimetara pokraj vratnice.

Dinamo se sada vraća u Zagreb gdje će trenirati do susreta s Hajdukom u Superkupu sljedećeg vikenda.