Europsko prvenstvo U-21 2023., nokaut faza, finale, 08.07.2023, 18:00 h
Engleska (U21)
Engleska (U21) 1:0 Španjolska (U21)
Španjolska (U21)

Noćna mora za Španjolsku: Engleska slavi Jamesa Trafforda i titulu europskog prvaka do 21 godine!

Branimir Korać • subota, 08.07.2023.

Engleska je europski prvak do 21 godine. U finalnom dvoboju bila je bolja od Španjolske s 1:0, Španjolci su duboko u sudačkoj nadoknadi imali kazneni udarac koji je obranio James Trafford...

Engleska zasluženo odnosi titulu europskog prvaka do 21 godine. Na cijelom turniru nije primila niti jedan pogodak, igrala je dobar nogomet, potvrdila status favorita i u finalu svladala Španjolsku.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prava drama odvijala se u tom posljednjem dvoboju, Engleska je imala vodstvo, Španjolska je opasno prijetila i tražila pogodak, a ogromnu priliku dobila je u sudačkoj nadoknadi.

Dosušen je kazneni udarac, loptu je uzeo Abel Ruiz, ali vratar Manchester Cityja James Trafford obranio je njegov udarac, zatim i dodatni pokušaj te osigurao Engleskoj titulu.

Prvo poluvrijeme nikog nije moglo oduševiti. Naime vodila se prava taktička bitka, sve do sudačke nadoknade prvog dijela kada je dosuđen slobodni udarac za Englesku. Izveo ga je Cole Palmer, lopta je pogodila nekog od braniča Španjolske i uhvatila vratara na krivoj nozi te ušla u mrežu. Španjolci su tražili poništavanje pogotka zbog ometanja živog zida, ali sudac je mislio drugačije.

U drugom poluvremenu Španjolci su bili življi i igrali s više rizika te počeli sve više prijetiti. Nakon što nisu uspjeli doći do pogotka iz igre, u 97. minuti dosuđen je kazneni udarac.

Skrivio ga je Colwill, srušio je Abela Ruiza i nakon pregleda snimke pokazano je na 11 metara.

Ruiz je uzeo loptu, ali pucao je loše, Trafford je to obranio i osigurao Engleskoj titulu prvaka.

Vremena za popravak više nije bilo i Engleska je proslavila titulu prvaka. 39 godina čekali su Englezi na titulu u ovom uzrastu.