Španjolke već u prvom poluvremenu odradile posao protiv Kostarike

Mihaela Bradovski • petak, 21.07.2023.

Španjolske nogometašice odradile su zagrijavanje na startu Svjetskog prvenstva, u Wellingtonu su lako svladale Kostariku s 3:0...

Ako se kaže kako je Kostarika porazom 0:3 dobro prošla, onda je jasno u kakvoj je situaciji bila protiv Španjolske. Španjolke su potpuno dominirale, bile su znatno bolji protivnik i na kraju su očekivano slavile.

Igraj na utakmice SP-a nogometašica na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Kolika je bila razlika u kvaliteti, najbolje pokazuje podatak da je Španjolska imala čak 45 udaraca na gol, a Kostarika tek jedan te je vratarka Kostarike unatoč tri primljena gola bila među najboljim pojedincima susreta.

Sve je riješeno u prvih pola sata. Povela je Španjolska autogolom Valerije del Campo u 21. minuti, dvije minute kasnije Aitana Bonmati podiže na 2:0, a treći pogodak u 27. minuti postigla je Esther Gonzalez.

Do kraja prvog dijela Španjolke nisu realizirale niti kazneni udarac, nanizale su još podosta promašaja u nastavku susreta i ostalo je 3:0. U drugom susretu u skupini sastaju se Japan i Zambija.