Vodeni sportovi

U-17: Hrvatski vaterpolisti slavili protiv Njemačke

Sportnet, Petar Jenjić • petak, 21.07.2023.

Hrvatska vaterposlska reprezentacija do 17 godina uspješno je započela nastup na jakom turniru u Mađarskoj. U prvom kolu svladali su vršnjake iz Njemačke...

Odličan vaterpolski dan nastavio se i nakon pobjede seniorske reprezentacije na Svjetskom prvenstvu u Fukuoki protiv domaćina Japana. Za to su se pobrinuli mladi vaterpolisti.

Igraj na vaterpolske utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Naime, samo sat vremena nakon spomenute pobjede, hrvatska reprezentacija do 17 godina je u prvom kolu jakog međudržavnog turnira „Daikin kup” u mađarskom gradu Szegedu, svladala Njemačku rezultatom 14:10.

Prva je tek četvrtina protekla u "ispipavanju" i odmjeravanju snaga (4:4), da bi u drugoj četvrtini uslijedilo prvo rezultatsko odvajanje na 7:5 poslije dvije četvrtine. Dodatna dva gola prednosti mladi su reprezentativci ostvarili u zadnjoj dionici koju su dobili 5:3.

Gabrijel Burburan i Arian Raci su s po tri gola bili vodeći naši strijelci.

U drugoj utakmici iste B skupine u Szegedu, Mađarska je svladala Italiju 13:6. Naši mladići već večeras od 19.00 sati igraju i utakmicu drugog kola, protiv domaćina Mađarske.