Vodeni sportovi

Grci u zadnjoj sekundi izborili četvrtfinale, Mađari i Španjolci lako slavili

Petar Jenjić • petak, 21.07.2023.

Odigrane su i preostale utakmice trećeg kola Svjetskog prvenstva u vaterpolu. Izravan plasman u četvrtfinale izborili su: Mađarska, Španjolska, Grčka i Italija...

Mađarska je sve imala u svojim rukama protiv Argentine koju je u iznimno efikasnoj utakmici uspjela poraziti bez većih poteškoća te izboriti izravno četvrtfinale. Na koncu je slavila s 21:13.

Igraj na vaterpolske utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Vince Vigvari s četiri pogotka predvodio je Mađarsku do pobjede, dok su kod Argentinaca Camnasio i Corsi postigli po tri pogotka.

Druga reprezentacija koja je prošla u četvrtfinale jest Španjolska koja nije imala nikakvih problema protiv Jnoafričke Republike koju je svladala s visokih 27:6.

Fran Valera zabio je pet golova kod pobjedničke ekipe, Nardus Badenhorst je kod poraženih zabio dva pogotka.

Crnogorci su kontrolirali gotovo cijelu utakmicu protiv Srbije, ali nisu uspjeli utakmicu privesti prema kraju. Srbija je okrenula rezultat u posljednjoj četvrtini, a Crnogorci su u zadnjem napadu zabili za poravnanje.

Nakon 32 minute igre bilo je 13:13, a raspucavanje je bolje odradila Srbija koja je slavila s 4:2 pa će tako Crnogorci u osmini finala igrati protiv Hrvatske.

Đorđe Vučinić sa šest golova predvodio je Srbiju do pobjede, dok je kod Crnogoraca tri pogotka postigao Dušan Matković.

Grupnu fazu novom je pobjedom zaključila i Grčka koja je u posljednjoj sekundi zabila za pobjedu protiv SAD-a rezultatom 15:14. Junak susreta bio je Alexandros Papanastasiou koji je zabio zadnji zgoditak.

Upravo je Papanastasiou s četiri pogotka predvodio Grke do pobjede,a toliko je dodao je Konstantinos Genidounias. Amerikance je predvodio Max Irving sa šest golova.

Svoju skupinu osvojila je i Italija koja je s 18:5 bila bolja od Kine, a ključnim se pokazala druga dionica koju je dobila s čak 7:1.

Po četiri gola za pobjedničku momčad zabili su Francesco Condemi i Francesco Di Fulvio. Kod Kineza je Zhongxian Chen zabio dva gola.