SuperSport HNL, 1. kolo, 21.07.2023, 20:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Igor Pajač, Bojan Zobenica, Ivan Mihalj Četvrti sudac: Zdenko Lovrić
Rokas Pukštas 90'+3'
Hajduk

Preokret Hajduka na Maksimiru, Pukštas donio pobjedu u zadnjim trenucima!

Petar Jenjić • petak, 21.07.2023.

Nogometaši Hajduka stigli su do pobjede na startu sezone u najvećem hrvatskom derbiju. Bijeli su slavili rezultatom 2:1, a junak susreta bio je Rokas Pukštas koji je zabio za sva tri boda...

Prvi derbi sezone otišao je na stranu Hajduka! Dinamo je imao vodstvo od 1:0 i penal, ali nije mu to bilo dovoljno. Gosti su u zadnjih 15 minuta okrenuli rezultat i stigli do tri boda na startu sezone.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Modri su bolje krenuli u utakmicu i visoko pritisnuli, a prva prilika stigla je u petoj minuti. Bio je to odličan udarac Martina Baturine malo izvan 16 metara, no Ivan Lučić odbija u korner.

Hajduk je imao nekoliko solidnih izlazaka prema naprijed, a bio je konkretan u dva navrata. Prvo je glavom pucao Jan Mlakar, no obranio je Dominik Livaković, a nakon toga pucao je Yassine Benrahou, preslabo za vratara Dinama.

Ostatak poluvremena više-manje pripao je domaćoj ekipi. Dinamo je poveo u 35. minuti. Josip Mišić je ukrao loptu Marku Livaji i proigrao Darija Špikića koji izbacuje Ferra, ulazi iskosa u kazneni prostor te odigrava povratnu loptu za Brunu Petkovića koji udarcem isprve matira Lučića.

Tri minute kasnije novi odličan pokušaj Dinama, ovoga puta izvana je pucao odlično Stefan Ristovski, ali lopta odlazi kraj stative. Do kraja poluvremena prevelikih prilika nije bilo.

Iz nastavka dugo nismo imali što konkretno za izdvojiti, sve do 63. minute kada je Mlakar srušio Moharramija, a sudac dosudio najstrožu kaznu. Međutim, Petković je pucao slabo, Lučić je to pročitao i obranio udarac.

Praktički iz ničega Hajduk je izjednačio u 74. minuti. Ubačaj gostiju, Mišiću je lopta otišla visoko preko noge. Pala je na tri metra ispred gola, Livaja se dobro postavio ispred Livakovića, došao do lopte i skrenuo je u gol.

Sjajna šansa Hajduka u 86. minuti, Pukštas je ubacio, Vadis Odjidja-Ofoe pucao je iz dotrčavanja, ali obranio je Livaković.

U zadnjim trenucima susreta, u zadnjem korneru za Hajduk, stigao je pogodak. Ofoe je ubacio, a Pukštas glavom skrenuo loptu u mrežu.