Dankinje golom u samoj završnici slomile reprezentaciju Kine

Mihaela Bradovski • subota, 22.07.2023.

Danska je otvorila nastup na Svjetskom prvenstvu nogometašica pobjedom protiv Kine s 1:0. U tijesnom susretu odlučujući pogodak pao je u 90. minuti...

Kina je pošteno namučila Dansku u prvom kolu Svjetskog prvenstva nogometašica. Danska je ipak na kraju došla do minimalne pobjede.

Igraj na utakmice SP-a nogometašica na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U istoj skupini Engleska je u ranijem terminu svladala Haiti s 1:0 i taj susret je pokazao kako u ovoj skupini neće biti lako doći do prolaza.

Dankinje su na kraju ipak zasluženo slavile, bile su nešto konkretnije od Kine, a jednu priliku su i realizirale.

U 90. minuti kada se već činilo da će susret završiti bez pogodaka, Danska je došla do pobjedničkog gola preko Amalie Vangsgaard koja je pet minuta ranije ušla u igru.

U sljedećem kolu sastat će se današnji pobjednici Engleska i Danska dok će u drugom susretu igrati Haiti i Kina.