Vodeni sportovi

Sjajni Daube predvodio SAD, Francuzi svladali Australce

Petar Jenjić • nedjelja, 23.07.2023.

Odigrane su dvije utakmice osmine finala Svjetskog prvenstva u vaterpolu. Prolazak među osam najboljih izborile su Sjedinjene Američke Države i Francuska...

Prva utakmica osmine finala Svjetskog prvenstva bila je ujedno i sjevernoamerički dvoboj, a kao pobjednik izašao je SAD koji je rezultatom 13:10 slavio protiv Kanade.

Igraj na vaterpolske utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Briljantan učinak u redovima pobjedničke momčadi imao je Hannes Daube koji je postigao sedam pogodaka iz osam pokušaja. Nicolas Constantin-Bicari s četiri gola predvodio je Kanadu.

U četvrtfinale je prošla i Francuska koja je s 11:8 bila bolja od Australije. Nakon prve četvrtine vodila je s 4:0, do kraja poluvremena Australci su smanjili na 6:5, ali nisu uspjeli potpuno preokrenuti susret.

Francuze je do pobjede predvodio Thomas Vernoux s četiri pogotka. Charlie Negus i Luke Pavillard zabili su po dva gola za Australce.

Dodajmo i to da će SAD u četvrtfinalu igrati protiv Mađarske, dok će Francuska igrati protiv reprezentacije Španjolske.